Gucci

W zestawieniu prezentującym najlepiej sprzedające się marki – rankingu „Top 100 Brand”,  firma Gucci zajmuje 45. miejsce na świecie, jako pierwsza wśród znanych i prestiżowych domów mody. To za nią znajdują się Chanel, Giorgio Armani, Estee Lauder, Prada.

Gucci – włoski dom mody założony we Florencji w 1921 przez Guccio Gucci.

Gucci swój pierwszy butik otworzył w Rzymie w roku 1938. Od tego czasu projektował dla wielu dobrych marek. W roku 1947 zaprojektował torbę bamboo, która do dnia dzisiejszego jest symbolem tej firmy. Posiada ona rączkę wykonaną z bambusa, a pozostała część jest najczęściej w kolorze beżu i w całej swej objętości pokryta deseniem z logo marki Gucci.

Inną, sławną torebką z domu mody Gucci jest model 1970. Dlaczego model nosi nazwę ‚1970 ‚? Ponieważ włoski dom mody w tym właśnie roku, po raz pierwszy użył metalowych akcesoriów. Elementy zdobień wykonano z mosiądzu i frędzle –  z metalowych łańcuchów.

 

Marka Gucci ma specyficzne kreacje, które łatwo rozpoznać po kroju i stylu, jednak nie oznacza to, że są one nudne bądź monotematyczne. Często zaskakuje nas nowymi pomysłami, które od razu wywierają wpływ na cały świat mody. Każdy pokaz jest wielkim branżowym i medialnym wydarzeniem.